MYK Eğitimleri Hakkında ;

Mesleki Yeterlilik Belgesi, bireylerin herhangi bir meslekte, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulmuş ulusal yeterliliklerde belirtilen şartları karşılamaları halinde sahip olabilecekleri bir belgedir.

Tabiplik, diş hekimliği, hemşirelik, ebelik, eczacılık, veterinerlik, mimarlık (Avrupa Birliği’nde otomatik tanınma kapsamında yer alan meslekler), mühendislik mesleği ile en az lisans düzeyinde öğrenimi gerektiren ve mesleğe giriş şartları kanunla düzenlenmiş olan meslekler bu kapsamın dışındadır; bunların dışındaki tüm meslekler için mesleki yeterlilik belgesi geçerlidir.

Mesleki yeterlilik belgesi sayesinde kişiler, ilgili meslekte yeterli bilgi ve beceriye sahip olduklarını belgeleme şansına sahip olmaktadırlar. Bunu sağlayabilmek için, MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları görevlendirilmiştir. Bir meslekte mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen kişiler, ilgili meslekte yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşuna başvuru yaparlar. Yetkili belgelendirme kuruluşu kişinin başvurusunu uygun bulursa kişiyi değerlendirmeye tabi tutar. Bu değerlendirme çeşitli sınav türlerini içerebilmektedir. Değerlendirme sonucunda başarılı bulunan adaylar mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaktadırlar.

Adayların sahip olduğu mesleki yeterlilik belgeleri belirli bir süre için (2 yıl, 5 yıl vb.) geçerlidir. Mesleki yeterlilik belgelerinin geçerlilik süresi, süre bitiminde ne gibi işlemlerle belge geçerliliğinin uzatılabileceği veya yeniden belge alınabileceği gibi konular ilgili ulusal yeterliliklerde detaylı bir biçimde açıklanmaktadır.

MYK(MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU) ONAYLI EĞİTİMLERİMİZ

AGS Danışmanlığın yanı sıra Adana’da Akademi Dünyası bünyesi altında verdiğimiz eğitimler sonunda meslek sahibi olabilir veya mesleğiniz de ileri düzeyde gelişebilirsiniz.

EĞİTİMLERİMİZ

  • Adana akademi dünyası aradığınız eğitimleri güvenilir ve kolay bir şekilde size sunmaktadır.Eğitim sonunda meb onaylı sertfika ve bakanlık onaylı mesleki yeterlilik belgenizi alabilir aynı zamanda aldığınız belgeler sayesınde kendi iş yerinizi açabilir ve yurt kendinize yurt dışında çalışma imkanı sağlayabilirsiniz.
  • MYK(Mesleki Yeterlilik Kurumu) BELGESİ
  • Üniversite Onaylı Sertifika

MUTFAK SANATLARI

PROFESYONEL PASTACILIK EĞİTİMİ ,PROFESYONEL  AŞÇILIK EĞİTİMİ KEBAPÇILIK, PİDECİLİK, DÖNERCİLİK, PİZZACILIK EĞİTİMİ, BARİSTALIK EĞİTİMİ, ÇİKOLATA EĞİTİMİ

GÜZELLİK VE BAKIM EĞİTİMLERİ

GÜZELLİK UZMANLIĞI EĞİTİMİ, LAZER/EPİLASYON EĞİTİMİ, KALICI MAKYAJ EĞİTİMİ, CİLT BAKIMI EĞİTİMİ, İPEK KİRPİK EĞİTİMİ, MASAJ EĞİTİMİ, MAKYAJ EĞİTİMİ BÖLGESEL İNCELTME EĞİTİMİ, PROFESYONEL MAKYAJ EĞİTİMİ, PROTEZ TIRNAK EĞİTİMİ, SPA EL AYAK BAKIMI EĞİTİMİ, KALICI OJE EĞİTİMİ, KUAFÖRLÜK EĞİTİMİ, BERBERLİK EĞİTİMİ, İPEK KİRPİK EĞİTİMİ

SANAT VE DRAMA EĞİTİMLERİ

YETİŞKİNLER VE ÇOCUKLAR İÇİN RESİM EĞİTİMİ, TEMEL OYUNCULUK EĞİTİMİ, YARATICI DRAMA EĞİTMENLİĞİ EĞİTİMİ, 7-9 YAŞ/10-12 YAŞ/13-14 YAŞ GRUPLARI İÇİN YARATICI DRAMA EĞİTİMİ, FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ, MODERN DANS EĞİTİMİ

BİLİŞİM EĞİTİMLERİ

ON PARMAK EĞİTİMİ, BİLGİSAYARLI MUHASEBE EĞİTİMİ, BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ EĞİTİMİ, İLERİ EXCEL EĞİTİMİ

akademi dünyası arkası boş renkli

AKADEMİ DÜNYASI

Facebook
Instagram